Walka z trądzikiem

W walce z trądzikiem można wyróżnić 2 podstawowe formy: jedną z nich jest leczenie farmakologiczne, a drugą leczenie naturalne- domowymi sposobami. Domowe sposoby, były bardzo znane w przeszłości, gdzie nie było jeszcze mowy o produktach, ani możliwościach, które dzisiaj biorą górę w zwalczaniu tej przypadłości. Znanych jest wiele domowych sposobów, które trzeba przyznać, że czasem są nawet skuteczne. I chyba najpopularniejszym i najbardziej znanym „specyfikiem” domowych recept na zwalczanie trądziku, są każdemu dobrze znane drożdże. Można zarówno pić drożdże, które powodują, że skóra nabierze ładnych kolorytów; a także można go stosować jako preparat stosowany w postaci maseczki, czyli bezpośrednie działanie od zewnątrz skóry.

Drożdże wpływają bardzo korzystnie na poprawę wyglądu i stanu skóry; są one najczęściej polecanym domowym sposobem walki z pryszczami. Kolejne pomocne rzeczy w walce z pozbywaniem się trądziku są różnego rodzaju domowe toniki. Warto umieścić w nich kropelki cytryny, która ma właściwości dezynfekujące- co dodatkowo „odkazi” skórę z pyłu i zanieczyszczeń, które przyczepiają się do twarzy w ciągu dnia. Również warto pomyśleć o tonikach bądź maseczkach z ogórków, które mają właściwości nawilżające.

Jedni twierdzą, że najprostszym sposobem na walkę z trądzikiem jest zastąpienie wody z kranu- wodą mineralną bądź wodą przegotowaną, które to nie podrażniają skóry aż tak bardzo jak woda z kranu. Jedni twierdzą, że dobre działanie ma soda oczyszczona lecz co do tego ja byłabym ostrożna, gdyż soda ma działanie wysuszające, a to nie jest dobre dla cery trądzikowej. Warto również zastosować olejek herbaciany, który to działa antybakteryjnie. Jeśli chcemy wypróbować działanie jakiegoś sposobu, który ma nam zniwelować objawy i skutki trądziku, pamiętajmy o tym, aby wcześniej nałożyć odpowiedni kosmetyk domowego sposobu na małą powierzchnię skóry i wtedy obserwować, jak skóra na to reaguje, nigdy nie stosujmy niewykorzystanego przez nas wcześniej sposobu na całą powierzchnię twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *