Walka z trądzikiem

W walce z trądzikiem można wyróżnić 2 podstawowe formy: jedną z nich jest leczenie farmakologiczne, a drugą leczenie naturalne- domowymi sposobami. Domowe sposoby, były bardzo znane w przeszłości, gdzie nie było jeszcze mowy o produktach, ani możliwościach, które dzisiaj biorą górę w zwalczaniu tej przypadłości. Znanych jest wiele domowych sposobów, które trzeba przyznać, że czasem są nawet skuteczne. I chyba najpopularniejszym i najbardziej znanym „specyfikiem” domowych recept na zwalczanie trądziku, są każdemu dobrze znane drożdże. Można zarówno pić drożdże, które powodują, że skóra nabierze ładnych kolorytów; a także można go stosować jako preparat stosowany w postaci maseczki, czyli bezpośrednie działanie od zewnątrz skóry.

Drożdże wpływają bardzo korzystnie na poprawę wyglądu i stanu skóry; są one najczęściej polecanym domowym sposobem walki z pryszczami. Kolejne pomocne rzeczy w walce z pozbywaniem się trądziku są różnego rodzaju domowe toniki. Warto umieścić w nich kropelki cytryny, która ma właściwości dezynfekujące- co dodatkowo „odkazi” skórę z pyłu i zanieczyszczeń, które przyczepiają się do twarzy w ciągu dnia. Również warto pomyśleć o tonikach bądź maseczkach z ogórków, które mają właściwości nawilżające.

Jedni twierdzą, że najprostszym sposobem na walkę z trądzikiem jest zastąpienie wody z kranu- wodą mineralną bądź wodą przegotowaną, które to nie podrażniają skóry aż tak bardzo jak woda z kranu. Jedni twierdzą, że dobre działanie ma soda oczyszczona lecz co do tego ja byłabym ostrożna, gdyż soda ma działanie wysuszające, a to nie jest dobre dla cery trądzikowej. Warto również zastosować olejek herbaciany, który to działa antybakteryjnie. Jeśli chcemy wypróbować działanie jakiegoś sposobu, który ma nam zniwelować objawy i skutki trądziku, pamiętajmy o tym, aby wcześniej nałożyć odpowiedni kosmetyk domowego sposobu na małą powierzchnię skóry i wtedy obserwować, jak skóra na to reaguje, nigdy nie stosujmy niewykorzystanego przez nas wcześniej sposobu na całą powierzchnię twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *