Pielęgnacja włosów

Każda kobieta i jakaś część mężczyzn wie, że o włosy trzeba dbać oraz że trzeba je umiejętnie pielęgnować, aby ładnie wyglądały. To właśnie stan naszych włosów wpływa na nasz wygląd. Tak jak już mówiłam w poprzednich artykułach, włosy należy co jakiś czas umyć- nie wymagają one codziennego mycia lecz jeśli posiada się skórę ze skłonnością do przetłuszczania, powinno się myć włosy codziennie. Należy dobierać odpowiednie szampony dostosowane do rodzaju naszych włosów. Należy również pamiętać, że co jakiś czas powinno się zmieniać szampon, gdyż włosy się przyzwyczajają do tego, który stosujemy przez dłuższy czas. Po wymyciu włosów nie powinniśmy mocno ich wycierać ręcznikiem, ale założyć go na głowę i poczekać aż sam wpije pozostałą wodę.

Nie należy zbytnio narażać włosów na działanie ciepłego powietrza- suszarki, prostownice oraz lokówki powinny być używane tylko w ostateczności, gdyż bardzo niszczą włosy. W pielęgnacji włosów nie zapominajmy również o stosowaniu różnych odżywek- dobrze dopasowanych do potrzeb naszych włosów oraz innych kosmetyków, które polepszają wygląd i stan naszych włosów.Pamiętajmy o tym, aby nie narażać włosów na strumienie gorącej wody, która bardzo wyniszcza nasze włosy. Zaczerpnijmy porady naszego fryzjera, u którego podcinamy nasze włosy- niech powie nam co będzie dla nich najlepsze- niech nam doradzi jakie kosmetyki możemy stosować, a jakich lepiej unikać.

Podczas zakupu różnych kosmetyków do włosów, pamiętajmy jednak o tym, aby przeczytać ważne informacje na ulotce, które dają nam obraz tego, czy dany kosmetyk będzie dla nas odpowiedni. Dbajmy o nasze włosy, pielęgnujmy je, a one odpłacą się nam zdrowym wyglądem. Podczas mycia i nakładania odżywki należy poświęcić kilka minut na wykonanie masażu głowy w okolicach włosów, to bardzo dobrze na nie wpływa. Należy jednak pamiętać, że każdy typ fryzury wymaga innej pielęgnacji. Warto również stosować domowe środki pielęgnacji włosów. Różnego rodzaju maseczki, wymoczki, wcieranie żółtka oraz mikstury z piwem lub pokrzywą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *