Zabiegi na cellulit

W walce z cellulitem pomocne są również zabiegi. Jest wiele gabinetów kosmetycznych oferujących możliwość różnorodnych zabiegów.

Drenaż limfatyczny – specjalistyczny masaż, poprawiający przepływ limfy, przyspiesza usuwanie z organizmu toksycznych produktów przemiany materii. Wygładza skórę, ponadto zmniejsza opuchliznę nóg. Można go wykonywać ręcznie lub za pomocą specjalnych aparatów. Cena jednego zabiegu waha się w granicach 50 – 160 złotych. Endermologia – jest masażem specjalnym urządzeniem z wykorzystywaniem podciśnienia. Przed zabiegiem na ciało zakładany jest specjalny kostium. Masaż wspomaga usuwanie toksyn, poprawia krążenie limfy i krwi, ujędrnia ciało. By endermologia była skuteczna, należy wykonać 14 do20 zabiegów (po 2 zabiegi tygodniowo), cena jednego to koszt około 100 – 160 złotych.

Mezoterapia – polega na obstrzykiwaniu skóry specjalistycznym „koktajlem” zawierającym kofeinę oraz wyciąg z karczocha. Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Po zabiegu jest możliwe, by naskórne powstały małe siniaki, jednak znikają one po kilku dniach. Cena jednego zabiegu, to koszt od 300 złotych. Mezoterapia bezigłowa – wykorzystywane są w niej impulsy elektryczne (sekwencja z udziałem trzech rodzajów prądu) pomaga reaktywować procesy fizjologiczne w tkankach (przepływ krwi, drenaż limfatyczny i mikrocyrkulację), mają one wpływ na redukcję cellulitu. Plusem zabiegu jest to, że nie powstają siniaki, jak przy tradycyjnej mezoterapii.

By osiągnąć oczekiwane rezultaty, najlepiej jest poddać się serii 7 do10 zabiegów. Jeden taki może kosztować około 200 złotych. Laseroterapia – to masaż, krioterapia i laser diodowy w jednym. Zabieg wspomaga spalanie tłuszczu, pobudza mikrokrążenie i usuwanie toksyn dzięki szybszemu krążeniu limfy. Krioterapia likwiduje obrzęki. Kuracja jest bardzo efektywna, ponieważ pierwsze rezultaty widoczne są już po 2 – 3 zastosowaniach, lecz by uzyskać długotrwały zadowalający efekt, należy poddać się 10 – 15 zabiegom (najlepiej co drugi dzień). Każdy z zabiegów kosztuje około 200 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *