Walka z wypadaniem włosów

Większość białych mężczyzn i spora grupa białych kobiet ma problemy z wypadaniem włosów. Jedni przyjmują to ze spokojem – uważając, że widocznie takie maja uwarunkowania genetycznie, które ich predysponuje do wczesnego łysienia, inni natomiast usiłują z tym walczyć każdymi środkami zarówno farmakologicznymi jak i naturalnymi. Jak uważa większość dermatologów łysienie jest chorobą, z którą nie tylko warto ale i należy walczyć. Szczególnie jeśli łysienie dotyka młodych ludzi. Obecnie granica łysienia przesunęła się do 15 lat. Już w tym roku życia młodzi ludzie zaczynają tracić w sposób gwałtowny włosy. Czym jest to spowodowane? Stresem, szybszym dojrzewaniem, brakiem równowagi hormonalnej spowodowanej złym odżywianiem się oraz zmianami środowiska.

Aby im pomóc szereg firm farmaceutycznych nie ustaje w wysiłkach by wynaleźć specyfik, który co najmniej zahamuje proces łysienia jeśli go nie odwróci. Mamy szeroką gamę szamponów przeciwko łysieniu, odżywek wzmacniających włosy, które mają zapobiegają łysieniu. Jednak jak znaleźć te najbardziej wartościowe? Można oczywiście polegać jedynie na tym co pisze producent w ulotce no i na opinii producenta. Można również dowiedzieć się od specjalistów dermatologów jaki środek jest dla nas najlepszy. Pośród większości specjalistów dość wysoką pozycję zajmują produkty znanej firmy francuskiej. Jednak większość poleca leczenie farmakologiczne – oczywiści jeśli jest taka konieczność.

U mężczyzn takie leczenie polega na podaniu leków, które bądź stymulują wzrost włosów, a także leków które zapobiegają przekształcanie się testosteronu w dihydrotestosteron. Oczywiście nie można oczekiwać, że włosy będą nam odrastały na głowie w ciągu kilku lub też kilkunastu dni. To wymaga kilku miesięcy kuracji, czasem nawet do kilkunastu. Wszystko to jest spowodowane długim okresem odbudowy mieszków włosowych oraz długim okresem wzrostu włosa. Czasem nawet i terapia lekami nie pomaga i trzeba zastosować metody z zakresu chirurgii plastycznej. Mowa tutaj o przeszczepie włosów. Jest to jednak metoda już ostateczna lub dla tych, którzy nie chcą czekać na efekty leczenia farmakologicznego łysienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *