Usuwanie cellulitu

Gdy Twoje ciało opanował Cellulit, a Ty nie myślisz o niczym innym, jak tylko o pozbyciu się go. Jest to możliwe. Pomocna w tym jest wysiłek, systematyczność i silna wola. Jeszcze przed walką z pomarańczową skórką musimy uświadomić sobie, że nie ma szybkich sposobów na pozbycie się defektu. Ważne jest indywidualne podejście do tego problemu. Walka z nim powinna być prowadzona – bezpośrednio, poprzez stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych, wzmacniających warstwę rogową. Usuwanie cellulitu powinno odbywać się także od środka – więc potrzebne nam będą preparaty wzmacniające naczynia krwionośne oraz tkankę łączną. Usuwanie cellulitu rozpocznij od odpowiednich kosmetyków antycellulitowych. Preparaty te zawierają substancje, które przyspieszają proces spalania tłuszczu gromadzącego się w komórkach tłuszczowych, wzmacniają i zmniejszają przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych, a także stymulują mikrokrążenie.

W dobrej jakości kosmetykach znajdziesz: wyciąg z bluszczu – usprawnia mikrokrążenie i przyspiesza metabolizm komórkowy, kofeina – przyspiesza proces rozkładu trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe, pobudza krążenie krwi i limfy. Karnitynę – przyspiesza proces redukcji tkanki tłuszczowej, ułatwia oczyszczanie organizmu z toksycznych substancji, przyspiesza metabolizm. Wyciąg z kasztanowca – wzmacnia naczynia krwionośne i zmniejsza ich przepuszczalność. Jednak używając wszelakich balsamów nie zapomnij o ruchu, który w tym okresie jest Twoim sprzymierzeńcem.

By zwalczyć pomarańczową skórkę zacznij pływać, skakać na skakance, jeździć na rowerze albo pływać. Ćwicz regularnie przez około 40 minut dziennie, ponieważ tylko taki wysiłek przyniesie rezultaty. Twoim prawdziwym przyjacielem w walce z cellulitem będzie także walka od środka. Ułatwi ją odpowiednia dieta. Zrezygnuj z soli, zatrzymuje wodę w organizmie sprzyjając tym samym powstawaniu obrzęków. Wyeliminuj z jadłospisu tłuste i smażone potrawy, fast-foody i słodycze. Picie kawy też nie jest wskazane. Jedz warzywa, owoce, kasze, ryby, ciemne pieczywo i orzechy. Walka z cellulitem nie należy do łatwych, ale pomimo początkowych braku efektów nie poddawaj się. Ważna jest wytrwałość, a gładkie ciało jest warte tych wyrzeczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *