Trądzik – metody leczenia

Trądzik jest przypadłością skórną, z którą powinno się walczyć- należy podjąć odpowiednie kroki, aby go wyeliminować z naszego życia. Jak już dowiedzieliśmy się w poprzednich artykułach, przyczyn powstawania trądziku jest wiele i może on pojawić się zarówno u nastolatki, jak i u osoby troszkę starszej- nie ma tutaj żadnych ograniczeń ani reguł. Hormony, genetyka, niektóre antybiotyki czy leki robią swoje i przyśpieszają oraz ułatwiają pojawienie się trądziku, z którym walczy już dziś dość spora część osób. Jak wiadomo leczenie trądziku wymaga czasu. Im szybciej zaczniemy z nim „walczyć”, tym lepiej dla nas.

Raz w tygodniu należy zrobić sobie parówkę, która pod wpływem ciepła i wilgotności rozszerza pory, co powoduje lepsze wydostanie się brudu. Warto pamiętać również o peelingu, który oczyści naskórek i pozwoli głębiej wniknąć składnikom odżywczym. Warto też od czasu do czasu zainwestować i nałożyć sobie odpowiednio dobraną maseczkę do twarzy, która również oczyści naszą skórę.

Jeśli chodzi o mycie twarzy, to tak jak już było mówione, nie wolno stosować do tego celu zwykłych mydeł, gdyż one nadmiernie wysuszają skórę jeszcze bardziej nasilając produkcję łoju.

Wiele osób do mycia twarzy poleca szare mydło lub mydło siarkowe, twierdzą oni, że pomagają one w zwalczaniu zarówno pryszczy jak i zaskórniaków. Do mycia twarzy należy używać żele, toniki, mleczka, ale tylko takie, które są przeznaczone do tego rodzaju skóry, gdyż w innym wypadku skutek mógłby być odwrotny.

Stosuje się również odpowiednie maści i kremy. Najlepiej używać kosmetyków, które mają działanie m.in. oczyszczające, łagodzące, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, jak i przeciwłojotokowe. Na rynku czy to w aptekach czy w drogeriach czy innych sklepach możemy znaleźć mnóstwo kosmetyków, które są przeznaczone właśnie do cery trądzikowej ze skłonnością do przetłuszczania się, warto jednak przed zakupem danego kosmetyku zapoznać się z opisem tego produktu- co zawiera, jak się go stosuje oraz czy będzie dla nas odpowiednim kosmetykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *