Trądzik – dlaczego?

Jak już było mówione niejednokrotnie, na powstawanie trądzika wpływ ma wiele rzeczy- najbardziej chyba zmiany hormonalne, które przystosowują organizm do bardziej dojrzałego trybu życia. To m.in. one powodują to, że na naszych twarzach czy plecach pojawia się trądzik i obojętnie czy mamy lat 14, czy 35- powstaje i koniec, my jednak musimy z nim walczyć, abyśmy wyglądali jak ludzie, a nie jak „monstra”, które pogryzło stado rozwścieczonych os. Kiedy pojawi się kilka krostek, które zaczynają nas swędzieć, wtedy się drapiemy i powodujemy to, że przez to po pierwsze podrażniamy miejsce, w których występują a także przenosimy to w inne miejsca, które prędzej nie były „zakażone”.

Problemu tego nie należy lekceważyć, gdyż mogłoby to się źle dla nas skończyć. Kiedy będziemy drapać swędzące nas miejsca możemy doprowadzić do tego, że pozostaną nam blizny na całe życie, których w żaden sposób nie pójdzie usunąć- będą one oszpecały nasze ciało już do końca naszego życia. Dlatego bardzo ważne jest właściwe leczenie trądzika. Pierwsze kroki, tak jak już wcześniej powiedziałam, powinny być skierowane do specjalisty chorób skórnych- dermatologa, którzy sprawdzi stan naszej skóry i oceni jak poważny jest trądzik oraz zaaplikuje odpowiednie specyfiki, które wyeliminują bądź złagodzą przebieg tego trądziku.

Możemy również spróbować domowych receptur- słyszałam, że podobno dobrą rzeczą na tę dolegliwość są drożdże- zarówno ich spożywanie jak i stosowanie z nich maseczek na miejsca szczególnie narażona na pojawienie się pryszczy. W aptekach znajdujemy wiele maści, toników, kremów i innych specyfików, które są reklamowane i zachwalane w telewizji. W sytuacji takiej, gdy walczymy już dość długi okres czasu, można by wypróbować pewien specyfik proponowany w aptece i zobaczyć czy przyniesie oczekiwane rezultaty. Bardzo popularne stały się dzisiaj wizyty u kosmetyczek- zjawiają się tak już nie tylko dziewczyny czy kobiety, ale także i to coraz częściej mężczyźni i chłopcy, którzy m.in. borykają się z „natarczywym” trądzikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *