Tabletki na Cellulit

Każda z kobiet, która zauważy na swym ciele ślady cellulitu zaczyna szukać skutecznych środków na walkę z tą przypadłością. Ponieważ zwalczanie tegoż defektu jest uciążliwe i wymaga systematyczności, panie sięgają po różne sposoby w walce z pomarańczową skórką. Zwykle są to sposoby proste, które zapewniają pozbycie się uciążliwości bez zbędnego wysiłku. Tabletki na cellulit sprawiają właśnie takie wrażenie. Z każdej strony mamy do czynienia z wszelakiej maści suplementami diety, tabletki na łysienie, tabletki na odchudzanie.

A na sklepowe półki zawitały już tabletki służące do walki z cellulitem. Te specyfiki zawierają w swoim składzie głównie kompozycje ekstraktów roślinnych, możemy w nich znaleźć między innymi: wyciąg z owoców cytrusowych, ginkgo biloba, wyciąg z zielonej herbaty, czy alg. Znajdziemy w nich również nienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega, składniki mineralne i witaminy. Nie zabraknie w nich również substancji wspomagających proces przemiany tłuszczów – przyspieszających proces redukcji tkanki tłuszczowej, są to najczęściej: CLA, L-karnityna, kofeina. Składniki te mogą nam pomóc w walce z pomarańczową skórką, jest tylko jeden mały problem, na efekty ich działań trzeba poczekać.

Nie liczmy na to, że sięgając po tabletki, nawet te najdroższe, już następnego ranka zauważymy pierwsze zmiany. Takich „cud” tabletek po prostu nie ma. Nie ma możliwości, by dzień po połknięciu pigułki, będziemy właścicielkami pięknej, idealnie gładkiej skóry. Jednak zażywając te specyfiki regularnie przez około dwa do trzech miesięcy, wymodelowanie sylwetki i pozbycie się pomarańczowej skórki będzie o wiele łatwiejsze. Zadaniem ów specyfików jest uelastycznienie i wzmocnienie naczyń krwionośnych i limfatycznych. A jak powszechnie wiadomo – to rozszczelnienie ich przepuszczalności jest w dużej mierze główną przyczyną powstawania cellulitu.

Zadaniem tabletek jest poprawa mikrokrążenie. Ponadto zażywanie tabletek na cellulit pozwala zwiększyć wytrzymałość organizmu na wysiłek fizyczny. Jeżeli zdecydujemy się używać tabletek o działaniu antycellulitowym, musimy mieć świadomość, że jest to tylko suplement diety. Jeżeli nie zmierzymy dotychczasowego trybu życia efektu działania tabletek po prostu nie będzie. Nie ma nic bardziej skutecznego jak wysiłek fizyczny. By podnieść skuteczność tabletek dobrze sprawdzi się jazda na rowerze, ponieważ należy do treningów aerobowych, które mają ogromne znaczenie w przyspieszeniu procesu redukcji tkanki tłuszczowej.

Dobry sportem jest też pływanie. Ćwiczenia w wodzie również pobudzają procesy uruchamiające redukcję tkanki tłuszczowej, a poza zwalczaniem cellulitu mają szereg zbawiennych właściwości. Są bezpieczne, ponieważ nie obciążają stawów i kręgosłupa, a gwarantują większą skuteczność, ponieważ dodatkowo trzeba pokonać opór wody. Wszystkie ćwiczenia mające charakter aerobowy są niezwykle pomocne w walce z cellulitem, jak również podniosą skuteczność tabletek antycellulitowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *