Sposoby na pryszcze

Istnieje wiele sposobów walki z pryszczami. Chyba każdy człowiek próbował niejednego z nich, czasem nawet wymyślając swoje własne „mikstury” tylko po to, by jak najszybciej zwalczyć ta jakże uciążliwą przypadłość. Sposobów na pozbycie się pryszczy jest bardzo wiele. Począwszy od mikstur domowej receptury, a zakończywszy na farmakologii i wizytach w salonach kosmetycznych. Jednak każdy wybiera to, co najbardziej mu odpowiada. Dużo się słyszy o tym, że nastolatkowie bardzo często wyciskają pryszcze, myśląc, że to pomoże im się pozbyć problemu już na zawsze- często jeszcze przecierają te miejsca specyfikami zawierającymi w swym składzie alkohol- a to jest duży błąd.

Ważnym czynnikiem w walce z tymi przypadłościami jest odpowiednia higiena i pielęgnacja- należy pamiętać o odpowiednim oczyszczaniu części skóry, szczególnie tych miejsc najbardziej narażonych na powstawanie pryszczy i zaskórników. Należy sięgnąć po odpowiednie kosmetyki, które nie zagłuszają naszego pH skóry- pod żadnym pozorem nie wolno stosować do przemywania twarzy lub innych okolic narażonych na powstawanie tych przypadłości, mydła- jest to działanie zabronione. Kolejnym sprzymierzeńcem w walce z w/w dolegliwościami jest zaopatrzenie się w korektor antybakteryjny, który po pierwsze pomorze nam zaretuszować „wykwint” na skórze, a po drugie zmniejszy trochę skutek powstania i dalszy rozwój pryszcza.

Najwłaściwszym krokiem w walce z trądzikiem i pojawieniem się pryszczy powinna być wizyta u dermatologa (lekarza od chorób skórnych), który dokładnie sprawdzi jak zaawansowany jest trądzik i odpowiednio do tego stanu przepisze różnego rodzaju leki, antybiotyki, maści, bądź toniki lub żele, które pozwolą zwalczyć tę „brzydką” dolegliwość. Doradzi również co i jak robi, by przebieg był łagodny. Ludzie próbują na własną rękę zakupywać rożnego rodzaju środki pomagające zwalczać trądzik i pryszcze, lecz i tu trzeba zachować szczególną ostrożność, by sobie jeszcze bardziej nie zaszkodzić i zamiast sobie polepszyć możemy sobie pogorszyć nasz stan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *