Skóra po depilacji

Każda okolica ciała poddana zabiegowi usuwania włosków, prędzej czy później odczuje to działanie; skóra w tym miejscu stanie się chwilowo obolała i podrażniona, co jest czynnikiem raczej normalnym- ingerowaliśmy w nasze ciało, a ono daję nam odpowiedź na bodziec w postaci bólu, zaczerwienienia, a może i nawet obszczypania. Dlatego o naszą skórę musimy należycie dbać nie tylko przed depilacją, ale także- i to w sposób szczególny- po zabiegu depilacji.

Powinniśmy stosować kremy nawilżające codziennie, ponieważ golenie powoduje wysuszanie się skóry-gdyż razem z włosami usuwamy maszynką lub depilatorem naskórek. Nawilżanie skóry jest również po to, aby na naszym ciele nie pozostały czerwone krostki, które miały by nam oszpecać ciało.

Należy też pamiętać o tym, aby zaraz po zabiegu usuwania włosków nie udawać się czy to na basen, czy do sauny, czy na solarium, gdy spowodujemy tym jeszcze większe podrażnienia skóry. Trzeba należycie dbać o skórę i już nie tylko po depilacji, ale i przez cały czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *