Postępowanie z trądzikiem

Jeśli dopadnie nas już trądzik- zbytnio nie panikujmy- mógł on spotkać każdego z nas. Należy zapoznać się z informacjami na jego temat i poczytać jak z nim żyć oraz jak go zwalczyć. Bardzo dużo osób jednak nie wie jak pielęgnować cerę trądzikową i dlatego borykają się z tym problemem przez długie lata. Słyszałam, że skuteczne jest przemywanie twarzy mydłem siarkowym, które ma nieco inne działanie niż zwykłe mydło. Na naszym polskim (i nie tylko) rynku jest mnóstwo preparatów o działaniu głęboko oczyszczającym i może dają one chwilowy efekt poprawy stanu skóry lecz prędzej czy później mogą pogorszyć wygląd naszej skóry, gdyż składniki w nich zawarte zawierają w większości alkohol, który wysusza skórę, a wysuszona skóra produkuje więcej łoju i koło się zamyka i tak w kółko. Warto również pamiętać o odpowiednim kremie- bardzo dobrze dobranym do naszej cery.

Nie należy dotykać twarzy brudnymi rękami- to o czym już była mowa- przenosimy wtedy zaskórniki i pryszcze w inne miejsca. Ważne jest to, aby dostarczać organizmowi dużo płynów- najlepiej wody, zielonej herbaty itd. Należy ograniczyć spożywanie produktów słonych , ostrych i kwaśnych, gdyż one powodują również „powstawanie” pryszczy. Pamiętaj również o tym, aby makijaż nie był zbyt ostry, gdyż to jeszcze bardziej podrażni stan skóry. Warto zainwestować w kosmetyki naturalne. Przy problemach z trądzikiem higiena i pielęgnacja ciała jest najważniejsza- należny o tym pamiętać, a kiedy sobie to uświadomimy, zauważymy, że życie z trądzikiem nie jest takie złe i warto przeczekać pewne momenty i stosować się do niektórych zasad, aby w przyszłości zobaczyć efekty.

Nie wolno załamywać rąk i się poddawać, należy zawalczyć o swój wygląd i robić wszystko, by pozbyć się tego uporczywego i uciążliwego schorzenia. Dlatego należy dużo czytać na ten temat- dowiedzieć się różnych rzeczy na ten temat, co wolno, a czego nie, co powinno się robić, a czego nie itd.; to bardzo ważne kroki, a jesli jest się dotkniętym trądzikiem, to powinno się pamiętać o tych rzeczach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *