Pod kreską

Namalowanie kresek na oku może sprawić nie lada kłopotu. Jednak praktyka czyni mistrza, a dobrze namalowana kreska daje wręcz niesamowity efekt, więc jedno jest pewne warto poćwiczyć. Na początek warto rysowanie kresek rozpocząć od kredki.

Po jej użyciu krzywe lub za mocne kreski można rozetrzeć patyczkiem – będą wyglądać bardziej naturalnie.


Dla wprawionych już osób lepszym wyborem będzie eyeliner – dobrze namalowaną kreskę można stworzyć na oku jednym lub dwoma pociągnięciami. Kreskę zawsze malujemy od wewnętrznego do zewnętrznego kącika.


Oczy kształtu migdała – przez wielu uważane za najpiękniejsze. Kreskę namalować można na całej długości oka. Kreska ta przy zewnętrznym kąciku może być grubsza, niż przy wewnętrznym kąciku.


Oczy małe – rezygnujemy z czarnej kredki na rzecz grafitowej lub brązowej. Rysujemy kreskę na dolnej i górnej powiece, jednak staramy się by w wewnętrznym kąciku nie połączyły się.


Oczy blisko osadzone – kreski malujemy na dolnej i górnej powiece na 3/4 długości powieki, tak by 1/4 nie została pomalowana.


Oczy szeroko osadzone – postępujemy podobnie, ale odwrotnie. Kreski rysujemy od wewnętrznego kącika dolnej i górnej powieki pozostawiając nie pomalowany zewnętrzny kącik oka.


Oczy duże – podkreślamy kreską, zaczynając od cieniutkiej linii przy wewnętrznym kąciku pogrubiając ją w stronę zewnętrznego kącika oka. Kreski mogą się łączyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *