Oczyszczanie porów

Czy ktoś posiada trądzik i problemy skórne, czy też nie warto pomyśleć o oczyszczaniu porów, w których bardzo często zbiera się bród powodujący namnażanie się bakterii, a co za tym idzie zwiększone ryzyko na powstanie przypadłości skórnej, jaką jest trądzik.

Chyba najskuteczniejszą metoda na dokładne usunięcie porów jest zrobienie sobie parówki najlepiej z szałwii- ciepła temperatura sprawi, że pory zaczną się otwierać a resztę zrobią właściwości szałwii, która odpowiednio zadziała na dany obszar ciała. Kolejnym sposobem na oczyszczenie porów jest stosowanie raz lub dwa razy w tygodniu maseczki na twarz, która również oczyszcza pory. W niektórych sklepach można również spotkać plastry do oczyszczania porów- są to plastry, które przyklejane są na noc i skutecznie usuwają powstałe wągry. Również na rynku jest coś takiego jak peeling kawitacyjny, czyli oczyszczanie porów ultradźwiękami.

W sklepach można znaleźć cała gamę produktów, które skutecznie rozszerzają pory i pomagają dogłębnie oczyścić twarz czy inne miejsce- może i tak jest, ale nie wszystkie produkty, które występują na naszym rynku są tak skuteczne. Mogę polecić maseczkę z drożdży oraz mleka i miodu. Pamiętaj skuteczne oczyszczenie porów, powoduje to, ze będziesz miał zdrową skórę, a problem wystąpienia trądziku czy pryszczy będzie znacznie mniejszy. Należy dbać o swoją skórę szczególnie w okolicach twarzy. W tym celu należałoby się udać przynajmniej raz w miesiącu do kosmetyczki, która wykonałaby nam zabieg oczyszczenia porów a co się z tym wiąże dogłębnego wyczyszczenia porów z zalegającego brudu i pyłu.

Również i w tym przypadku należny porozglądać się po naszym rynku i znaleźć najbardziej dopasowane kosmetyki o działaniu rozszerzającym pory, wtedy należałoby poczytać etykietkę i zdecydować się na zakup odpowiedniej sztuki. Ale oprócz kupnych metod, mamy również do wyboru domowe sposoby, o których już wspominałam i które już chyba każdy zna. Warto więc spróbować, któregoś z pomysłów, aby sprawdzić, który przyniesie nam efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *