Masaż na cellulit

Masaż na cellulit jest naprawdę świetny i daję wspaniałe rezultaty.

Świetnie sprawdzi się masaż szorstką rękawicą – może być z trawy morskiej lub drewniana szczotka z plastykowymi kolcami. Masujemy od kolan w kierunku serca – zgodnie z kierunkiem krążenia krwi. Masując zataczamy małe kółeczka – „ósemeczki”. Taki masaż kończymy delikatnym „obszczypywaniem” skóry. Możemy na skórę wcześniej nałożyć oliwkę lub balsam antycellulitowy. Pamiętajmy o dokładnym wyczyszczeniu rękawicy!

Masaż można stosować codziennie, na przykład pod prysznicem. Wykorzystujemy do niego strumień ciepłej i zimnej wody. Zataczamy kółeczka zgodnie z przepływem krwi.
Dobrym pomysłem jest masaż kostkami lodu. Do przygotowania kostki używamy pojemniczka po jogurcie, gdyż taką kostką łatwiej jest wykonać masaż – mieści się w dłoni. Kostkę obwijamy w kawałek bawełny (jest to konieczne, gdyż nie chcemy nabawić się dodatkowo problemów ze zdrowiem) i rozpoczynamy masaż. Zasady są takie same, jak w przypadku rękawicy, z tym wyjątkiem, że ten
z kostkami lodu trwa krócej.

Wykonując masaż w domu ważne jest, by odpowiednio ułożyć dłonie. W tym celu połóż dłoń na wybranym fragmencie ciała, tak by palce wskazujące i kciuki stykały się ze sobą. Chwyć nimi skórę tak, by między palcami powstała fałdka. Po czym palcami wskazującymi i kciukami ugniataj „wałeczek”, przesuwaj palce w górę, aż do zniknięcia fałdki, a wszystkie palce się zejdą. Wykonuj ten masaż od kolan w górę, w stronę brzucha i bioder. W czasie pierwszych zabiegów ugniataj skórę delikatnie, potem możesz „traktować” ją mocniej. Taki masaż stosuj najlepiej trzy razy w tygodniu. Warto wesprzeć go dietą i kosmetykami antycellulitowymi. Jednak przy zaawansowanym cellulicie masaż może sprawiać ból.

Dobrym pomysłem mogą okazać się różnego rodzaju masażery elektryczne. Takie bajery po nałożeniu na pośladki, brzuch czy uda same masują miejsca z pomarańczową skórką. Zakończone SA najróżniejszymi końcówkami. Ich ceny się różnią, poczynając od 30 złotych do 300 – 400 złotych. Również na masaż możemy wybrać się do salonu kosmetycznego. Wykorzystywane tam profesjonalne przyrządy są naprawdę skuteczne w walce z tym przebiegłym wrogiem. Ceny takich masażów różnią się, są zależne od czasu trwania zabiegu, który powinien trwać 50-60 minut, jakości masażu oraz zakresu masażu – całe ciało lub wybrane partie. Przykładowa cena masażu na cellulit to od 50-70 złotych za częściowy masaż, do około 100 złotych za całe ciało. Cena dotyczy jednego zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *