Fakty o włosach

W tej części artykułu przedstawię fakty na temat tego, co znajduje się na naszych głowach, czyli włosów. Czy wiesz, że palenie papierosów może- nie musi- powodować siwiznę włosów? Otóż tak- jest to naukowo udowodnione, że palacze są o wiele bardziej narażeni zarówno na szybsze siwienie włosów, ale także na nadmierne wypadanie włosów. Kolejnym faktem, o którym już chyba wiemy, to to, że włosy nie lubią nadmiaru ciepła. Dlatego powinniśmy unikać zarówno mycia włosów we wrzącej wodzie, a także ich suszenia, prostowania oraz długotrwałego przebywania na ostrym słońcu. Kolejną ciekawostką jest to, że nasze włosy nienawidzą stresów.

Każde większe zdenerwowanie- stres powoduje zwiększone wypadanie włosów, a utrzymujący się stale na wysokim poziomie stres może nawet powodować łysienie. Dlatego należy unikać wszelkich sytuacji, które miałyby zaszkodzić naszym włosom. Należy pamiętać o codziennym masażu głowy, który ma właściwości wzmacniające. Faktem stało się również to, że włosy przyzwyczajają się do stosowanego przez dłuższy czas tego samego szamponu, dlatego tak ważne jest to, aby co jakiś czas go zmieniać- można nawet przez pewien czas stosować zwykłych, tanich szamponów lub dla skóry bardziej wrażliwej- można używać szamponów dla dzieci- są one łagodniejsze i nie podrażniają aż tak bardzo jak szampony dla dorosłych.

Czy wiecie, że sok z cytryny może rozjaśnić włosy- otóż tak- ale efekt będzie dopiero widoczny wtedy gdy pokropimy włosy sokiem z cytryny i wystawimy je na oddziaływanie słońca. Piwo nadaje włosom blask- to kolejna prawda. Czy wiecie również, że włosy rosną szybciej latem niż zimą. Na temat włosów istnieje bardzo wiele faktów, ja w tym artykule przedstawię tylko kilka z nich. Nie powinno się nosić we włosach zapiętych gumek-szczególnie tzw. recepturek, które bardzo mocno niszczą łodygę włosów. Dla wzmocnienia włosów warto stosować kurację z żółtek. Ciekawostką jest również to, że kiedy śpimy włosy tracą dużo wilgoci, dlatego warto na noc zaplatać długie włosy w warkocz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *