Diagnoza łysienia

Każdy z nas by chciał, aby problem łysienia nie dotyczył właśnie jego osoby. Nikt z nas nie chce być przecież łysy.
Diagnoza łysienia plackowatego- jak sama nazwa wskazuje, łysienie to polega na pojawianiu się plackowatych blizn- w postaci mniejszej ilości włosów czy to na głowie, czy w innym miejscu na ciele, może ono w przyszłości powodować całkowite wyłysienie. Uważa się, że choroba ta nie jest niebezpieczna dla życia i zdrowia „chorego” lecz może zostawić ślad w psychice chorego, który to nie akceptuje siebie z występującą wadą, czyli łysieniem- w takim przypadku, chory powinien zaczerpnąć porad psychologa bądź też nawet psychiatry. W chwili obecnej w sumie nie znaleziono dokałdnego i głównego powodu powstania tego rodzaju łysienia. Mówi się, że ma to podłoże genetyczne, ale nigdy to nie zostało dokładnie zbadane.

Łysienie androgenowe u kobiet- nie tylko mężczyzn spotyka przypadłość, jakim jest łysienie. Problem ten dotyczy również kobiet. U kobiet wyróżnia się 2 rodzaje łysienia- pierwsze- po menopauzowe- androgenowe oraz drugi rodzaj łysienie rozlane. Ten pierwszy rodzaj związany jest z poziomem hormonów występujących w organizmie kobiety. Towarzyszy temu również nadmierne pocenie się skóry w miejscu występowania włosów. W każdym z tych dwóch przypadków należy udać się do dermatologa celem postawienia właściwej diagnozy i rozpoczęcia odpowiedniego leczenia zapobiegającego dalszemu rozwojowi tejże choroby. Należy uważnie obserwować stan swoich włosów i skonsultować z lekarzem każdą zauważoną nieprawidłowość.

Coraz częściej spotyka się u wielu osób problem z nadmiernym wypadaniem włosów, które nieleczone może doprowadzić do różnego rodzaju łysienia. Uważa się, że częściej łysieją mężczyźni lecz kobiet również może dotyczyć ten problem, dlatego nie powinniśmy go lekceważyć. Prawidłową diagnozę odnośnie rodzaju łysienia może dać tylko lekarz i tyko on może nam przepisać odpowiednie zioła lub farmaceutyki, które pozwolą nam „walczyć” z chorobą. Dla każdej osoby borykającej się z tą chorobą, krępujące jest pojawienie się w miejscach publicznych, podczas gdy na naszej głowie występują łysiejące placki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *