(de)makijaż – jak to robić?

Dobrze wykonany makijaż wygląda wspaniale, a my dobrze się czujemy retuszując mankamenty naszej urody i podkreślając to, co w nas najlepsze. Jednak nawet i najdoskonalszy makijaż trzeba w końcu zmyć. Zazwyczaj demakijażu rozpoczynamy od oczu i ust. Do tego potrzebujemy mleczka, jeżeli miałyśmy zwykły makijaż, mleczko poradzi z nim sobie bez trudu.

Gdy użyłyśmy kosmetyków wodoodpornych użyjmy płynów dwufazowych zawierających olejki. Te płyny są łatwe w użyciu, a najważniejsze, że nie trzeba nimi mocno przecierać oczu. Resztę makijażu zmywamy mleczkiem lub letnią wodą. Najlepiej jest używać wody termalnej lub mineralnej, ponieważ przy skłonnościach alergicznych zwykła woda z kranu może uszkodzić delikatną skórę twarzy.

Po wykonaniu demakijażu możemy zastosować peeling, pomoże ona nam usunąć resztki martwego naskórka i wygładzi skórę. Gdy dysponujemy czasem, możemy wykonać maseczkę – nawilżymy i zregenerujemy naskórek. Po jej zmyciu przecieramy twarz tonikiem i stosujemy odpowiedni dla naszej cery krem. Po takim demakijażu możemy spać spokojnie.

One thought on “(de)makijaż – jak to robić?

  1. Raz byłam u kosmetyczki malować paznokcie ale niestety wyglądały gorzej jakbym sama robiła. Artykuł ciekawy ale widać, że nie pisany przez profesjonalną osobę, która często zajmuje się makijażem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *