Czynniki wpływające na łysienie

Chyba główną przyczynę łysienia i wypadania włosów stanowi niewłaściwa pielęgnacja włosów i stosowanie zabiegów upiększających. Działanie na włosy substancji i produktów, które z jednej strony mają poprawić wygląd, a z drugiej strony wyniszczają nasze włosy, co może doprowadzić do ich wypadania, a w najgorszym wypadku do łysienia. Kolejnym czynnikiem wpływającym na łysienie jest niewątpliwie stres, którego nie brak w dzisiejszych czasach.

Należy dbać o nasze włosy- prawidłowo je szczotkować- nie szarpać, myć odpowiednimi szamponami, stosować odpowiednie odżywki do włosów itd. nieumiejętne stosowanie w/w czynności, może powodować niszczenie włosów, a co za tym idzie problemy z wypadaniem i po pewnym czasie łysienie.

Należy o tym pamiętać na każdym kroku. Bardzo wiele osób używa suszarek i prostownic, które bardzo „tragicznie” wyniszczają włosy- powodując ich przypalanie i w efekcie ich „zabijanie”. Również szybkie tempo życia powoduje problemy z łysieniem. Często jest tak, że człowiek nie ma nawet czasu na to, by o siebie zadbać; nie zauważa nawet tego, że coraz częściej wypadają mu włosy- nie reaguje szybko, odkłada to na potem i w rezultacie może się to potem skończyć wyłysieniem. Problemy z łysieniem mogą mieć również podłoże genetyczne; jeśli ktoś z naszych rodziców borykał się z problemem łysienia, nieuniknione jest to, że i my również przejdziemy przez to schorzenie-nie jest to jednak regułą, ale może się tak stać.

Niektórzy twierdzą, że łysienie spowodowane jest hormonami- a związane jest to z występowaniem hormonu męskiego-testosteronu- i dlatego się mówi, że mężczyźni częściej „zapadają” na tę chorobę. Kolejne spekulacje mówią o tym, że kobiety po urodzeniu dziecka tracą dużą ilość włosów, jest to spowodowane tym, że włosy są wtedy słabe i bardzo szybko stają się podatne na działanie czynników zewnętrznych. Są tacy, co twierdzą, że łysienie jest spowodowane przez różnego rodzaju choroby. Także chemioterapia powoduje łysienie, a to dlatego, że jej działanie powstrzymuje komórki włosa przed rozmnażaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *