Co na łysienie?

Łysienie, to jedna z chorób, która występuje głównie u mężczyzn- i zazwyczaj zaczyna się już pojawiać w wieku po młodzieńczym. Stało się ono dzisiaj bardzo „popularne” i podobno jest dziedziczone. Naturalną rzeczą jest, ze dziennie pozbywamy się ok. 50-100 włosów, ale przekroczenie tej granicy nie należy już do normalnego stanu, dlatego należy wtedy udać się do specjalisty w tej dziedzinie, aby sprawdził jaka jest tego przyczyna. Ale i w tym temacie kosmetyka ma sporo do zaoferowania.

Na internecie, czy w telewizji znajdziemy mnóstwo informacji na temat skutecznej walki z łysieniem. Są proponowane różnego rodzaju żele, czy szampony, które mają za zadanie hamowanie wypadania włosów, ich wzmocnienie oraz stymulację ich odrastania. Są również proponowane skuteczne pianki, które powinny być wcierane bezpośrednio w skórę głowy.

Jedna z firm, produkująca owe pianki, zajęła się tylko i wyłącznie produkcją pianek dla panów- a jej działanie- w połączeniu z tabletkami, powoduje blokowanie testosteronu. Na rynku pojawiły się także specjalne ampułki na porost włosów- na pewnym takim produkcie jest napisane, że skuteczność jest już widoczna po kuracji 2-tygodniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *