Bo liczy się wnętrze, kosmetyczki

Każda z kobiet marzy o perfekcyjnym wyglądzie, wspaniałym makijażu. Doskonały wygląd wymaga jednak dobrze dobranych kosmetyków. Są rzeczy, bez których nie można się obejść. Baza pod makijaż – po jej zastosowaniu twarz pokryta jest cieniutką warstwą silikonu, która wygładza twarz, dzięki czemu makijaż lepiej się trzyma i jest trwały.

Podkład – wybór tego kosmetyku jest przeogromny: w płynie, kompakcie, musie czy sztyfcie. Nakładamy go palcami lub gąbeczkami, popularny staje się także pędzel – ponieważ używamy mniej podkładu unikniemy efektu maski.


Róż – Dzięki za wszystko niemu skorygujemy wygląd twarzy, odpowiednio położony rozświetli twarz i optycznie ją wyszczupli.


Cienie do powiek – Najlepiej mieć przynajmniej trzy odcienie, najciemniejszy stosujemy w zewnętrznym kąciku, na środek powieki jaśniejszy, a najjaśniejszy pod łukiem brwiowym i w wewnętrznym kąciku.


Kredki do oczu – najpopularniejsze czarne i brązowe skorygujemy nimi kształt oka.


Tusz do rzęs – dopełnienie makijażu, spojrzenie nabiera wyrazu.


Błyszczyk i pomadka – w zależności od okazji sięgamy po różne odcienie. Jednak pamiętamy, że gdy bardziej podkreślamy oczy, tym delikatniej muskamy usta błyszczykiem.


I jeszcze konturówka do ust – koryguje kształt ust.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *